49 Bin Tablet Dağıtılacak

İAE

Sitemize Hoşgeldiniz
Bugün:

İNTERAKTİF EGİTİM

UZMAN ÖĞRETMENİMİZDEN DESTEK ALABİLİRSİNİZ İSMET GÜLNAZ (505)4512273
Site Haritası İletişim Anasayfa
 pasa kirtasiye
Reklamı Gizle

Üye Paneli

Reklam

Adobe Flash Yükle

Anket

Egitim Sitemizi Nasıl Buldunuz...?

Mükemmel
Iyi
Idare Eder
Kötü
Berbat

Reklam

Reklam

REKLAM ALANI

Sayaç

Ödev
İnterAktifEgitim.Net » EĞİTİM HABERLERİ » 49 Bin Tablet Dağıtılacak
YazarYazar: admin | TarihTarih: 9-12-2012, 20:40
49 Bin Tablet Dağıtılacak
Bakan Dinçer, ''Biz bundan sonra hem Milli Eğitim Bakanlığı olarak hem de Türkiye olarak çocuklarımızın başarısını uluslararası düzeyde rekabet gücü yüksek bir başarıya dönüştürmek için adım atmaya çalışıyoruz'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ''Geçen yıl dönem başında yaklaşık 64 bin 600 civarında ücretli öğretmen istihdam ediyorken, bu yıl hem geçici görevlendirilmiş öğretmenleri geri çağırarak, hem de norm fazlası il emrindeki öğretmenleri tekrar görevlerine göndererek çok ciddi bir verimlilik sağladık. Aşağı yukarı kamu, 1 milyar 200 milyon liraya yakın tasarruf sağladı'' dedi.

Bakan Dinçer, açılış ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla gittiği Burdur'da, Vali Nurettin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Bakan Dinçer, burada yaptığı konuşmada, Burdur'un eğitim altyapısı itibarıyla Türkiye ortalamasının çok üzerinde imkana sahip şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Burdur'un gerek derslik başına öğrenci itibarıyla kıyaslandığında, gerek öğretmen başına öğrenci imkanıyla kıyaslandığında veya teknolojik altyapı olarak bakıldığında hakikaten oldukça iyi şartlara sahip olduğuna işaret eden Bakan Dinçer, ''Sadece o değil, aynı zamanda birçok ilimizde fiziki altyapı yeterli olduğu halde eğitim performansı düşük olmasına karşın, Burdur'da eğitim performansı çok yüksek. Burada çocuklarımız ulusal ve uluslararası sınavlarda oldukça iyi performans gösteriyor. Ama bu bizim için yetmez. Biz elimizden geldiği kadar daima öğrenen bir toplum olma yolunda gitmek istiyoruz'' diye konuştu.

Bakan Dinçer, Burdur'da eğitim sorunu varsa gözden geçireceklerini ifade ederek, ''Sorunumuz varsa gözden geçireceğiz, iyileştireceğiz. Yeniden bakacağız. Sorunlarımız varsa iyileştireceğiz. Dolayısıyla bugün yapacağımızı işler hep eğitim meselesi olacak'' dedi.

Vali Yılmaz, ziyarette Bakan Dinçer'e, yöresel kıyafetler giydirilmiş bebek ile alaca dokuma hediye etti.

Bakan Dinçer, daha sonra Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'yı makamında ziyaret etti. Bakan Dinçer, burada yaptığı konuşmada bir müjde vermek istediğini belirterek, ''Burdur'daki bütün liselerimize akıllı tahta döşediğimizi biliyor musunuz arkadaşlar- 500'e yakın dersliğimize akıllı tahtalar döşedik. Şimdi bu akıllı tahtaların daha etkin internet hizmeti alabilmesi için altyapı ihalesini yaptık. Çok yakında altyapılarını tamamlayacağız'' dedi.

"Norm kadro fazlası öğretmenler"

Böylece her derslikte 10 mega bitlik internet hizmeti olacağını anlatan Bakan Dinçer, ''Yine çok yakında akıllı tahta döşediğimiz okullarda 9'uncu sınıf çocuklarımıza da tablet bilgisayar vereceğiz. Onun da ihalesini yaptık. 4 Aralık itibarıyla yaklaşık 49 bin tabletin ihalesi yapılmıştı. Dağıtılacak yakında. Dolayısıyla Burdur bu anlamda çok ciddi bir yeni teknolojik altyapıya kavuşmuş olacak'' diye konuştu.


Bakan Dinçer, ''norm kadro fazlası öğretmenler'' hakkındaki bir soru üzerine, şunları söyledi:

''İl emrinde önceki yıllarda norm fazlası olarak gözüken 33 bin civarında öğretmenimiz var. Bu yıl eğitim sisteminde öğretmenlerimizden daha fazla yararlanabilmek için o öğretmenlerimizi ilgili ihtiyaç duyduğumuz okullara dağıttık. İl emrinden aldık ve okullarımıza vermeye başladık. Bu yıl yaptığımız bu değişiklikten kaynaklanan ufak tefek farklılıklar veya aksamalar veya öğrenci velilerinin arzu etmediği durumlar olabilir. Ama hemen şunu söylemeliyiz, bizim bir öğretmenimiz en az bir diğer öğretmenimiz kadar değerli ve başarılı. Bu açıdan bakıldığında çocuklarımızın öğretmeninin değişmesi halinde yeni gelecek öğretmenin de en az önceki kadar başarılı olacağını ve çocuklarımıza sahip çıkacağını velilerimiz bilmeliler. Ama bu yapılan uygulamaya bizim mecbur olduğumuzu fark edip kabullendiler. Bizi anlayışla karşılayacaklarını ümit ediyorum. Çünkü 33 bin öğretmenimizle eğitim etkinliğimizi daha da artırmış olacağız.''

Konu Etiketleri:

49 Bin Tablet Dağıtılacak
Sayın Ziyaretçi, Sitemize Üye olarak sitemizin imkanlarından daha iyi faydalabilirsiniz.

Bilgi

Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
REKLAM ALANI